Відділ

Відділ літератури з питань мистецтва створений у 1974 році. Із-за відсутності місця для його розташуання в старому приміщенні бібліотеки, колектив зосередив свою увагу на комплектувані фонотеки, створені довідково-бібліографічного апарату. Коли бібліотека переїхала в нове сучасне приміщення, відділ отримав простору читальну залу та відокремлений нотно-музичний сектор. Саме тут для користувачів доступно розмістили нотні видання і аудіувізуальні матеріали. Наш відділ став місцем, де займалися самоосвітою, навчалися і підвищували свій фаховий рівень багато нині відомих діячів культури і мистецтва.
Фонд відділу нараховує біля 30 тис. одиниць обліку. Це книги з різних видів та жанрів мистецтва, ноти, музичні записи на різних носіях. Ми отримуємо більше 30 назв періодичних видань. Це яскраві журнали з питань народного та образотворчого мистецтва, архітектури та інтер’єру, кіно та фотомистецтва, музики і театру. За остані роки значно поповнилися розділи з питань дизайну, інтер’єру, декоративно-ужиткового мистецтва, з теорії образотворчого мистецтва.
До послуг користувачів організовані постійно діючі книжкові виставки: "Мистецтво рідного краю", "Сім струн серця" (Музика в житті Лесі Українки), "Нові надходження літератури з питань мистецтва". Не забуваємо ми про ювілейні та пам’ятні дати видатних діячів культури і мистецтва, до яких щомісяця організуються виставки.
До послуг користувачів у відділі є довідково-бібліографічний апарат, який складається з алфавітних та систематичних каталогів грамзаписів і нот. Для більш повного використання фонду відділу створені робочі картотеки з актуальних питань сучасного вивчення мистецтва.
Новим змістом, інноваційними формами наповнюється діяльність відділу. Створена і поповнюється база періодичних видань статтями з мистецьких журналів, а мистецька база - нотними матеріалами.
Різнопланові форми роботи відділу допомагають знайомити користувачів з творцями мистецтва. Щоквартально проводяться перегляди образотворчих матеріалів. Цікаво і неординарно проходять літературно-мистецькі вечори, на яких завжди лунає музика і спів. Зал відділу постійно використовують волинські художники і майстри декоративно-прикладного мистецтва при проведені своїх авторських виставок.