середа, 22 лютого 2023 р.

Семен Гулак-Артемовський – автор першої української опери.

 


22 лютого у бібліотеці відбулась музична година присвячена 210-річчю від дня народження Семена Гулака-Артемовського. Головне досягнення Семена Гулака-Артемовського – створення  першої української національної опери “Запорожець за Дунаєм”, яка стала світовим шедевром, що виконується більш як 150 років у провідних театрах світу, адже українська мова вважається однією з наймилозвучніших у світі. Через музичний твір композитор передав глядачам і слухачам з усього світу інформацію про свою землю, ознайомив з побутом і традиціями українського народу.

В основу цього твору покладено принципи гуманізму і велику любов до простого українського народу. Композитор показав, що навіть в побуті у простих українців є місце не тільки сміху, але й піднесеним почуттям. Незважаючи на ніби-то комедійний характер опери, присутній в ній і потужний патріотичний імпульс.У наші дні опера «Запорожець за Дунаєм» є одним з найулюбленіших народом творів. Вона здобула всесвітню славу і по цей день не сходить зі сцени. Постановка цієї опери мала свою сценічну історію і на Волині. Український Волинський театр Миколи Певного, заснований 1928 року в Луцьку, мав у своєму репертуарі оперу «Запорожець за Дунаєм». Неодноразово опера була поставлена Волинським обласним академічним музично-драматичним театром ім. Т. Г. Шевченка. Також волиняни пам’ятають постановку опери оперною студією Луцького міського Будинку культури 1960 року. 

Дякуємо за виконання музичних творів викладачам та студентам   комунального закладу вищої освіти «Луцького педагогічного коледжу`` Волинської обласної ради  Валерію Павлічуку, Роману Гургулі, Софії Міненко, Катерині Легеньковській та викладачам Волинського національного університету імені Лесі Українки народному артисту України, професору кафедри музичного мистецтва Василю Чепелюку та Аллі Родзь.