четвер, 2 лютого 2023 р.

Рівно вісім років тому не стало легендарного артиста, лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка

 


"Я не проста, але дуже відкрита людина. І мені це не просто не заважає, а навіть допомагає в житті. Чим більше в тебе секретів, брехні, двоякості чи масок — тим гірше. Людині треба казати правду відразу, затиснути зуби і лупанути. Чим довше тобі неприємно казати правду, тим той момент буде тяжчим, коли прийде. А таки прийде колись."
Андрій Кузьменко
Його життя забрала автокатастрофа. І відтоді Кузьмі назавжди – 46. Відомий український музикант, телеведучий, продюсер і автор книг. Вся творчість Кузьми Скрябіна – це в один і той же час смішні і сумні, вигадані і автобіографічні історії. Кузьма мав велику силу впливу на глядачів і  слухачів. Його особистий магнетизм, привабливість цілої постаті і чарівна усмішка привертали увагу, викликали симпатію. Російсько-українська війна на Сході України дуже вплинула на музиканта та його творчість. Нажаль, і на сьогодні тема війни є актуальною.

«Це ідіотська війна. Як тільки почався Майдан, у мене пропало бажання щось робити, але потім я зрозумів, що це не вихід. Потрібно їздити на концерти, заробляти гроші і допомагати армії. 80% людей не розуміють, що йде війна – вони живуть, як жили, витрачають гроші, ходять в клуби... Краще їздити на корпоративи, забирати у таких людей гроші та допомагати ними бійцям. Але ніколи в житті не скажу, скільки я туди передаю, тому що там, де починаються камери, благодійність закінчується», – говорив Кузьменко в одному зі своїх інтерв'ю незадовго до загибелі.

 


«Нема з ким робити рух в цій країні, крім вас. Нема. Вони хочуть найкращих із нас там вбити. Але нас дохєра. Робіть, що хочете, тільки не давайте наступати вам на ласти. Не можна віддавати своє життя просто так. І, дай БОЖЕ, пройде рік чи десять років, і я зможу комусь з вас подзвонити чи ви мені, і ви скажете: “Чувак, знаєш, а вже всьо, той жах минув". Такі слова стануть найкращими, які я почую за життя. Бо я ж не боюся смерті, я боюся війни, і вона, сука, прийшла. Вона втягує всіх, незалежно, хочеш ти того чи ні. І тому треба не давати їй йти далі.»  Слова які найдуть відгук в душі кожного українця, слова які мріють почути "той жах минув".

Автор вніс величезний вклад в розвиток української музики, літератури, культури і отримав звання народного артиста України, яке було присвоєно йому посмертно. Посмертно нагороджений орденом Захисника кордону батьківської землі під номером 001.

У відділі літератури з питань мистецтва ви  можете ознайомитись з книгами Андрія Кузьменка та книгами мами Андрія Ольги Кузьменко «Моя дорога птаха» мамина книжка та «Група Срябін та друзі по сцені»