вівторок, 16 серпня 2022 р.

Евакуйоване мистецтво16 серпня 2022 року у відділі літератури з питань мистецтва відбулось відкриття благодійної виставки-продаж картин художника Володимира Яницького "Евакуйоване життя".  Володимир Яницький з міста Курахове на Донеччині. Війна змусила родину художника, як і багатьох українців,  у квітні  виїхати з рідної домівки. Вирішити куди їхати допомогли хлопці з 14-ї окремої механізованої бригади. з якими потоваришували ще в буремному  2014 році на Донеччині. Саме вони запропонували зупинитися у Володимирі або в селі Чаруків. З огляду на стан батьків обрали другий варіант.

      Городищенська громада надзвичайно радіє, що частинка її теріторії стала місцем для життя та творчості таких чудових людей, адже талант це те, що не можна зупинити. Саме у будинку культури с. Городище 28 та 29 липня проходила  благодійна виставка-продаж картин Володимира Яницького, яка мала назву "Врятоване митецтво". Кошти, зібрані під час заходу були спрямовані на підтримку ЗСУ.

      Володимир з дружиною Анною розповідають, що творити в умовах війни надзвичайно складно, бо відсутність належного освітлення, правильного оснащення робочого місця для людини із вадами зору складає неабиякі труднощі. Але навіть за таких обставин творчий потік митця не зупиняється. Тільки тематика картин дещо відрізняється. До війни це були картини більш позитивні: тварини, краса рідного краю, жіноча краса. Зараз художник підсвідомо переносить реалії війни у свою творчість. Всі роботи наповнені емоціями людей, які живуть у складний  воєнний час.

      На зустріч з художником завітали нові друзі з Городищенської громади, хлопці, з якими познайомились на блокпостах на Донеччині, діти з художньої студії "Барва". Цікавим було знайомство з творчістю Володимира Яницького, перегядаючи картини на відео та озвучене віршами, які написав Микола Сидорчук, поет, член спілки письменників України: 

Звертаюся, друзі, дізнайтеся кожний,

який Володимир Яницький художник, 

який він магічний, який чарівницький

той світ, що створив Володимир Яницький!