понеділок, 7 лютого 2022 р.

Звертаємо вашу увагу на новинки із серії книг “Знамениті українці” від Українського інституту книги

 


Коляда І. Микола Леонтович / Коляда І. А. – Харків : Фоліо, 2021.– 120 с.

Микола Леонтович (1877-1921) – український композитор, хоровий диригент, громадський діяч та педагог. Автор відомих  хорових обробок українських народних пісень «Дударик», «Козака несуть», «…Ой, з-за гори кам'яної» та інших. А його обробка «Щедрика» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of  the Bells».

Музику Леонтовича можна чути під час державних заходів, святкових концертів чи просто на вулиці. Вона звертається до душі, спілкується з нею, збагачує її. Це  не просто музика, це відображення чарівної, мудрої та поетичної душі українського народу. Леонтовичу було притаманне поєднання творчої педагогічної  та  виконавської (диригентсько-хорової) діяльності. Понад двадцять років він віддав роботі вчителя співів у різних школах.

Це розповідь про  те, як нікому невідомий  народний учитель із Поділля став одним  із найяскравіших композиторів ХХ століття – Подільським Орфеєм – і залишив нащадкам музику криничної води та зелених дібров, високого неба та пшеничної ниви. Музику, яка має чудодійну владу пробуджувати у людській душі найблагородніші почуття.

 

 


Нагорна О. Георгій Нарбут / О. Нагорна – Харків:Фоліо, 2021. – 121с.

Автор перших українських державних знаків, один із засновників та ректор Української Академії мистецтв, Георгій Нарбут належить до когорти найвизначніших українських графіків та художників-ілюстраторів. Він став дизайнером  поштових марок УНР, творцем українських шрифтів Нарбута і стилю української графіки. Створював моделі одягу, проектував меблі, конструював іграшки, малював етикетки до різноманітних виробів.У графічній спадщині Нарбута показано рідкісне багатство і різноманітність духовного світу художника. Він модернізував книжкову графіку, а своєю викладацькою діяльністю спонукав своїх учнів до відродження мистецтва книжки, старанної роботи над нею, найглибиннішого занурення в матеріал. Нарбут любив товариство, музику, творчі компанії. Влаштовував оригінальні мистецькі вечірки і в Петербурзі і в Нарбутівці та був магнітом мистецького Києва початку ХХ століття: справжнім майстром перфомансу,  неперевершеним стилістом своїх робіт і свого, хоча й короткого, але такого захопливого та яскравого життя.