середа, 22 квітня 2020 р.

23 квітня відзначається Всесвітній день книги і авторського права.


23 квітня відзначається Всесвітній день книги і авторського права. Саме тому наш відділ підготував добірку цікавих книг із питань мистецтва, що надійшли протягом останнього часу до фондів книгозбірні. Обравши собі для прочитання хоча б одне з нижченаведених видань, Ви обов’язково зростете духовно, збагатите свій внутрішній світ.
Книгу «Журавлі відлетілі. Есеї про Квітку Цісик та її рід» письменник Роман Горак писав на основі архівних документів, а також спогадів сучасників самої  Квітки Цісик.
«Ця книга розповідає історію Квітчиної родини і є заповітом любові до музики, любові до сім’ї, любові до країни. Вона дозволяє зазирнути нам у світ, який сформував її і зробив її тією чарівною людиною, якою вона була» (Христина Лев).
Навчальний nосібнuк Валерія Марчака «Про малярство» прuсвячено методологічним проблемам викладання «Живoпиcy», курс якого є фундаментальною дисципліною фахової підготовки у художніх навчальних закладах України. В книзі розглядаються складові мистецького твору: форма та ідея, розвиток мистецької форми тощо. Дане наукове дослідження вийшло друком у Львові в 2018 році.
Автором даної монографії, присвяченої історії української музичної культури від давнини до XX cтоліття є Лідія Корній ─ відома українська музикознавець, докторка мистецтвознавства, ім’я якої, до речі, пов’язане з Луцьком. Пані Лідія у 1966-1967 роках викладала в Луцькому музичному училищі (нині ─ Волинський коледж культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського).

Книга орієнтована на музикознавців,  культурологів, а також усіх, хто цікавиться історією української музичної культури. Видання містить відомості про славетних українських композиторів: Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Миколу Лисенка, Кирила Стеценка, Станіслава Людкевича та інших.Ця книжка кардинально змінить ваш погляд на архітектуру. Адже будівлі у формі куба з вікнами, колонами та балконами, а ще підведеними центральними комунікаціями — це позавчорашній день. Уже сьогодні у світі будують споруди найхимерніших форм і з найдивніших матеріалів (церква з паперових трубок, надувна концертна зала, павільйон, сплетений шовкопрядами, хмарочос, стіни якого поглинають вуглекислий газ). Автор розповідає про понад 100 будівель, які доводять, що новітні високі технології та нестримна фантазія архітекторів створюють комфортний простір для людства, простір, де зручно жити і творити. Таким є майбутнє архітектури.

Відома американська феміністка та правозахисниця Глорія Стайнем писала, що мистецтво завжди було цариною чоловіків, натомість жінкам залишалося тільки ремесло. Тому немає нічого дивного в тому, що з усіх 15 імен, згаданих у книжці Бріджит Квінн, пересічний читач відразу згадає хіба що Луїзу Буржуа. Світлі образи художниці італійського бароко Артемізії Джентілескі чи дивовижної Юдіт Лейстер, представниці золотої доби голландського живопису, переконливо заступили митці-чоловіки. Написати про них, а також про старшу сестру Вірджинії Вулф – Ванессу Белл, талановиту постімпресіоністку, чи Лі Краснер, абстрактну імпресіоністку, яка, на жаль, більш відома як дружина Джексона Поллока, означає хоч трохи встановити історичну справедливість.
Бріджит Квінн обирає дуже достойний пул персоналій. Аж настільки, що їй самій неодмінно кортить пов’язати себе з дивовижними жінками, що робили мистецтво і змінювали світ. Але в авторки «Неймовірних» це виходить менш пафосно і нав’язливо, ніж, скажімо, у Сари Торнтон. Завдяки цьому вийшло легке, пізнавальне чтиво, яке вкотре, але неагресивно, підтверджує суворість і несправедливість фалоцентричного суспільства, а заразом актуалізує питання про необхідність аналогічної популярної літератури і про українське мистецтво. АНАСТАСІЯ ГЕРАСИМОВА книжкова оглядачка


Вілл Ґомперц — редактор «Бі-бі-сі Мистецтво». Сім років працював директором галереї «Тейт». Серед його зацікавлень особливе місце займає сучасне мистецтво. Ґомперц пише про мистецтво для «Таймс», «Ґардіан» та «Бі-бі-сі». Нью-йоркський журнал «Кріейтівіті» визнав Ґомперца одним із п’ятдесяти найкращих креативних мислителів.
У даній книзі автор охоплює 150 років сучасного мистецтва й розповідає про різні його напрями, серед яких: імпресіонізм, постімпресіонізм, примітивізм, футуризм, фовізм, кубізм та інші.

Альбом-каталог художніх виставок мистецького об'єднання «Куля» під назвою «Луцьк 1429. Остання столиця» побачив світ у видавництві «Ініціал» у 2019 році. Книга буде цікавою для краєзнавців, мистецтвознавців, краян. В альбомі йдеться про 820-ту річницю створення Волинсько-Галицької держави. Луцьк був її четвертою столицею після Володимира, Галича і Холма.
Присвячена українському мистецтву другої половини ХХ століття, книга висвітлює процеси його поступу через творчі біографії видатних художників кількох поколінь — з відлиги до Незалежності. Уважний аналіз мистецтва кожного з них — живопису, графіки, скульптури, фотографії, нових концептуальних практик — дає можливість не лише певною мірою реконструювати складні колізії та суперечності епохи, ту еволюцію, якої зазнали уявлення про мистецтво у вітчизняному художньому середовищі у пізньорадянські десятиліття, а й висвітлити особливості культурно-мистецьких процесів в Україні, зокрема, неоднозначне розшарування творчих сил у офіційному та неофіційному просторі, вплив на мистецтво ідеологічних коливань у суспільно-культурному кліматі країни, індивідуальне осмислення національних традицій та світового художнього досвіду. Творчість кожного з представлених у книзі художників постає як яскраве та своєрідне явище, що у свій спосіб не лише віддзеркалювало свій час, а й надавало йому нового змісту. Видання розраховане на істориків мистецтва, критиків, художників та зацікавлених читачів.


Вінсент ван Гог – нідерландський художник-постімпресіоніст, один із найвидатніших та найвпізнаваніших митців ХIХ ст. За своє трагічно коротке життя він створив низку геніальних полотен, у кожному з яких відчувається особлива експресія. Ван Гог втілював у живописі своє емоційне сприйняття світу: чи то захоплення красою природи, чи відгук на людське горе. Ця книжка – ілюстрований життєпис художника, своєрідна мозаїка з його біографії, фрагментів листування з братом Тео та знаменитих картин. Для тих, хто цікавиться творчістю Ван Гога та захоплюється мистецтвом.«Прості речі» — це відверті діалоги великої акторки про її життя, родину, близьких людей, покликання, професію і країну з журналісткою Тетяною Терен і театральним критиком Анною Липківською.
У цих текстах перед нами постає не лише жива легенда українського театру та кіно, а й гранично щира жінка, якій випав непересічний життєвий шлях. У розмовах згадуються знакові події та відомі особистості нашої культури, які для Ади Роговцевої були і залишаються друзями чи колегами.
До видання увійшли архівні та сучасні фотографії, багато з яких публікуються вперше.