вівторок, 9 липня 2019 р.

«Княгиня Ольга: хитра, свята і мудра. Мальована стрічка»


Виставка «Княгиня Ольга: хитра, свята і мудра. Мальована стрічка» у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки

            07 липня 2019 року у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбулося відкриття виставки коміксів про княгиню Ольгу, яка в сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
         У ніч із 17 на 18 жовтня 957 року княгиня Ольга прийняла християнство. Однак із втратою влади 962 року і з приходом до керівництва сина Святослава спроба християнізації зірвалася. І лише в 988 році, за часів її онука Володимира, відбулося хрещення Русі.
            Виставка присвячена непересічній постаті княгині Ольги є, по суті, продовженням проекту «Анна Ярославна. Мальована стрічка», який презентувався в книгозбірні 11 червня 2018 року.
            Нинішня ж виставка, яка включає 21 банер, створена стараннями 22 художниць, серед них юні Наїна Зайцева та Стася Кравченко. Кожен банер містить своєрідний паспорт із відомостями про художницю. Всі – вони члени творчого об’єднання «Мисткині».
            Під час заходу проект «Княгиня Ольга» представила регіональний куратор Всеукраїнського проекту, викладач Володимир-Волинської дитячої художньої школи та педагогічного коледжу імені А.Ю. Кримського Тетяна Токарєва-Асмолкова. Вона – також автор заключного коміксу з зображенням онука Ольги Володимира - Красне сонечко, котрий утвердив християнство на Русі. Тетяна Токарєва розповіла про перебування виставки в містах обласного значення Волині – Володимирі, Нововолинську, Ковелі. Розмову про значення княгині Ольги в історії Русі та високу мистецьку вартість коміксів продовжили викладачі-історики – заступник декана факультету історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, відомий дослідник-краєзнавець Тетяна Яцечко-Блаженко та викладач цього ж вузу Іван Рудянин.
            Модератор відкриття – директор бібліотеки Людмила Стасюк, завершуючи захід, наголосила, що відкриття виставки коміксів про Княгиню Ольгу є знаковим для книгозбірні, адже ім’я Ольга при хрещенні отримала Олена Пчілка (Драгоманова-Косач Ольга Петрівна). Покровителька нашого закладу, як і княгиня, була вольовою, цілеспрямованою особистістю, вихователькою роду, що залишив помітний слід в історії України. Цікавим є факт, що за галицькою версією походження княгині Ольги, вона з’явилася на світ в с. Підгірці Бродівського району Львівщини, тобто на території, близькій до сучасної Волині. Автором текстів є Марія Морозенко, письменниця родом із с. Малин Рівненської області.