понеділок, 20 серпня 2018 р.

Борці за незалежність України на вишиваних портретах Юрія Савки

  20 серпня з нагоди 27-ої річниці Незалежності України у відділі літератури з питань мистецтва відкрилась виставки вишиваних портретів Юрія Савки. Його перша виставки відбулася 20 років тому. Вишивкою Юрій Емануїлович захопився у зрілому віці під пливом своїх вражень від творчості знаменитого вишивальника Дмитра Блажейовського. Як натура творча, Юрій Савка не міг копіювати чуже, тож почав працювати над створенням власних ескізів вишивки. Саме Юрій Емануїлович започаткував волинську школу вишиваного портрета. Предмет його роздумів і натхненої  творчості – історичні постаті, які залишили в різні роки свій слід в нашій історії. Вони стали взірцем для українців своєю любов’ю до рідної землі, повагою до національних надбань народу. Хоча ці історичні постаті уже увінчені  в історії України, автор вишиваних портретів своєю творчістю нагадував їх імена. 
    Юрій Емануїлович цінував кожен день і кожну годину свого життя, відавав всього себе улюбленій справі. Нажаль, чимало його задумів залишилося нереалізованими. Відійшов у вічність 16 лютого 2015 року.


 Завжди поруч з Юрієм Емануїловичом на презентаціях виставках була присутня його дружина Валентина Іванівна. Саме вона була ініціатором цьогорічної виставки, продовжуючи популяризувати його творчість, доносити до глядача думки автора портретів.

 Директор Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Антонівна Стасюк поділилася своїми враженнями від зустріч з Юрієм Савкою та його співпрацею з бібліотекою.       
Першими відвідувачами виставки стали користувачі та працівники бібліотеки.
  Виставку можна переглянути до 15 вересня 2018 року у відділі мистецтв.