вівторок, 21 лютого 2017 р.

Хотіла я б піснею стати

110 років від часу останього приїзду Лесі Українки до КолодяжногоІм’я славетної Лесі Українки міцно пов’язане з історією Волинського краю. Дух поетеси, її ім’я мовби літають серед вулиць, парків і скверів древнього міста над Стиром. Ніби виспівують солов’ї її пісні у косачівському саду в Колодяжному. В лютому-березні 1907 року Леся Українка востаннє побувала в Колодяжному. 

Саме цій події  була присвячена літературно-музична композиція "Хотіла я б піснею стати". Ведучі заходу, бібліотекарі відділу літератури з питань мистецтв – Наталя Пилипюк та Інна Ковальчук розповіли про перебування родині Косачів в Колодяжному. 

У виконанні  студентів Волинського Державного училища культури і мистетва імені Ігоря Стравінського прозвучали романси на вірші Лесі Українки: "Хотіла я б піснею стати", "Дивлюсь я на яснії зорі"Волинські письменники присвячували багато віршів Лесі Українки, зокрема  її перебуванню в Колодяжному. Вірш Ніни Горик "Лесина молитва" прочитала бібліотекар бібліографічного відділу Анна Гут.

"Іван Франко у Колодяжному" – саме так називається вірш Михайла Пронька. який прозвучав у виконанні Наталі Хом’як, провідного бібліотекаря відділу краєзнавчої роботи.

Зворушливо прозвучав вірш Йосипа Струцюка "На весь світ" у виконанні Наталі Шпанчук, бібліотекаря віддлу міського абонементу.
Історію книги "Хронологія життя і творчості Лесі Українки", упорядкованною Ольгою Косач-Кривинюк (1970 року видання в Нью-Йорку) та факти її надходження до фондів бібліотеки цікаво розповіла директор Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Антонівна Стасюк.
Історик, краєзнавець. лесезнавець Наталія Юхимівна Пушкар розповіла маловідомі факти про пісенні записи, зроблені Лесею Українкою у Колодяжному, які увійшли до збірника "Народні мелодії з голосу Лесі Українки".Науковий співробітник краєзнавчого музею Людмила Завада розповіла про книжки для дітей, написані Лесею Українкою, які підготівали працівники Волинського краєзнавчиого музею


Народна пісня "Ой, не світи місяченьку" прозвучала у виконанні Надії Смирнової


Студенти Луцького педагогічного коледжу. які були запрошенні на захід,  дізналися про останній приїзд Лесі Українки до Колодяжного та переконалися, що її життя і творчість пронизані піснею, органічно зв’язані з нею. 

  Тому як кредо і заповіт Лесі Українки сприймаються її слова: Ви ж собі пісню створіте сами.
Пісню нову, щоб сіяла, як промінь.
Щоб гомоніла й буяла, як пломінь,
Так, щоб червона ясна корогва
З піснею вкупі творила дива!
.