четвер, 12 травня 2016 р.

Жайворонкова пісня

12 травня 2016 року у відділі літератури з питань мистецтва Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбулася літературно-музична година з нагоди 180-річчя від дня народження українського поета і композитора Сидора Івановича Воробкевича.
Як і Юрій Федькович, цей великий і славний буковинець почав трудитися на ниві української культури на початку 60-х років ХІХ століття. Залишена ним спадщина велика за обсягом: більше тисячі віршів, сотні музичних композицій, десятки оповідань і нарисів, кільканадцять драм, комедій і опереток, підручники співу й музики, та інше. Воробкевич один із перших у світі почав писати музику на слова Тараса Шевченка.
Перший фаховий музика на західноукраїнських землях, він постійно удосконалював свою майстерність і в той час не мав собі рівних. Першу і єдину поетичну збірку Сидора Воробкевича „Над Прутом” видав у 1901 році Іван Франко. Також друкував твори письменника на сторінках чернівецької газети „Буковина” Осип Маковей.

У підготовці заходу було використано відео-матеріали, аудіозаписи та фотографії. Були присутні студенти Луцького педагогічного коледжу. Висвітлювали подію представники Волинського телебачення.