середа, 4 березня 2015 р.

Творець національного гімну

  
200 років від дня народження українського композитора
Михайла Вербицького

 Музична година

   


4 березня 2015 року минає 200 років від дня народження Михайла Вербицького, автора музики гімну України. Так історично склалося, що вся біографія композитора пов’язана не з Україною, а з територією сучасної південно-східної Польщі, в тих землях він народився. Його творчість довгі роки замовчувалася. Основною причиною цього був його сан священика, в ще більш  – "націоналістичний" гімн, якого не могли йому пробачити радянські ідеологи. Саме через це упродовж тривалих років його твори не звучали з концертної сцени. Дуже прикро, що мало знають про спадщину Михайла Вербицького. Музична година "І покажем, що ми, браття, козацького роду", яка відбулася в відділі мистецтв, саме ставила не меті розкрити роль композитора в історії української музики. Літургійна творчість, театральна музика, світські хори та солоспіви, інструментальна музика були в свій час важливою часткою церковних богослужінь, театральних вистав, концертного життя, домашнього музикування. Сьгодні музика Вербицького в Україні – рідкість. Її практично неможливо знайти в бібілотеках чи Інтернет-просторі. Упродовж 2015 року має відбутися чимало заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Михайла Вербицького. Зокрема, пердбачено проведення всеукраїнського фестивалю музичних творів композитора, паломницьких акцій до місць, пов’язаних з життям та діяльністю Вербицького, круглих столів, мистецьких програм. Тож наша мистецька година хай стане ще однією квіткою в вінок пам’яті Видатного Українця!

 На мистецькому заході прозвучала пісня "Чого лози похилились" з вистави "Підгоряни" за поетичним текстом Івана Гушалевича у виконані студента 4 курсу Луцького педагогічного коледжа Богдана Карпука.
 Студенти Луцького педагогічного коледжу мали можливість переглянути відео про життя і творчість композитора і зробити висновки, що роль Михайла Вербицького в історії української музики не обмежується лише виключно музикою до гімну "Ще не вмерла Україна". Він заслуговує на почесне місце в галереї видатних діячів нашої Вітчизни.
 А я, як ведуча мистецької години хотіла донести до присутніх, що Михайло Вербицький – це поважна постать для всього українства, це – не конфронтаційна постать. Це постать об’єднуюча. Це постать для всієї України.