субота, 21 лютого 2015 р.

Піснетворець

90 років від дня народження українського композитора 

Ігоря Наумовича Шамо

 Книжкова виставка

Славнозвістний хіт на всі часи "Як тебе не любити, Києве мій", мабуть, чули переважно усі українці. А неповторна мелодія пісні "Літа на зиму повернули" завжди якось щемливо торкалась душі. Популярність чарівних пісень Ігоря Шамо не мала аналогів, принаймі, в українській музиці. Його пісні знали і співали в усіх куточках країни. І сьогодні, в часи панування одноденних комерційних "шедеврів", пісні цього композитора молодь не знає. Може і чули, а ось автора пісні не назвуть.
Вшановуючи пам’ять композитора, з нагоди 90-річчя від дня народження організовано книжкову виставку, на якій зібрані книги, статті з періодичних видань, нотні видання композитора. В журналі "Музика" за 2000 рік у №1 вміщені стаття під назвою "Щемлива пісня", автор якої Тамара Невінчена ділиться своїми спогадами і думками від зустрічей з композитором. Наводимо деякі рядки з цієї статті.
 "Ігоря Науомича Шамо можна назвати "композитором милістю Божою" як кажуть про людей виключно творчих. Музика була для нього як дихання – здається без неї він взагалі не міг би існувати. Природа щедрого таланту, манера працювати нагадали щось моцартівське. Він творив легко, швидко, ніби без жодного напруження.
...Він був Композитором з великої літери, мав чудову сім’ю, гостинний затишний дім. Але, мабуть, так влаштоване життя, що повне щастя недосяжне. Доля відпустила йому всього 57 років. Людина з прекрасним почуттям гумору і доброю, веселою вдачею, він і під час невиліковної хвороби поводився стримано і мужньо, постійно працював.
І дійсно: невмируще його творчість, яку він залишив нам у спадок. Сьогодні ми з вдячністю згадуємо великого Майстра, і разом з його світлою музикою лине в душу теплий струм добра і надії, що попри всі негаразди складного буття ми повернемося до високих духовних цінностей і вшануємо величні імена національного музичного мистецтва."