четвер, 11 вересня 2014 р.

Обличчя української історії

120 років від дня народження українського письменники, кінорежисера
О.П.Довженка
 Літературно-мистецький вічір

Біографія великої людини - незвичайне явище. Справді, скільки повчальних фактів, гідних наслідування, можна почерпнури з життя видатних митців. До таких людей належить письменник, який став гордістю української літератури та явищем у світовому кінематографі - Олександр Петрович Довженко. З його іменем пов’язана особлива сторінка в історії української культури. Він приніс їй світові славу кінофільмами "Звенигора", "Арсенал", "Земля". Його заслужено вважають "першим поетом кіно". Романтичний пафос, віра в людину, її високе призначення на землі втілені і в його літературних творах.

11 вересня відбувся літературно-мистецький вечір "Обличчя української історії", присвячений 120-річчю від дня народження Олександра Довженка. Ведуча,  провідний бібліотекар відділу літератури з питань мистецтва Олена Курило розповіла  учням 10-11 класів луцьких загально-освітніх закладів про основні етапи життя і творчості видатного митця.
За своє творче життя Олександр Довженко поставив 12 ігрових і документальних фільмів, автобіографічну повість "Зачарована Десна", понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва. Іменем режисера названа Київська студія художніх фільмів, вулиці багатьох міст. кінотеатри. Встановлено премію імені О.П.Довженка.