понеділок, 23 червня 2014 р.

Молодість   Презентація художньої виставки

Сьогодні у нашій книгозбірні відбулося  відкриття  виставки портретного живопису  під назвою «Молодість», яка співзвучна Дню молоді. Надворі літо та родина Дацюків-Звягінцевих на це не зважає. Не дивлячись на велику кількість відкритих персональних виставок, Іванна, Ксенія та Олена, які, до речі, є між собою сестрами, продовжують й надалі інтенсивно малювати.
Загалом у творчому доробку кожної з них понад тисячу робіт, виконаних у   різних жанрах живопису, серед яких: натюрморт, іконопис, пейзаж, портрет. У їхніх картинах відчувається енергетика, змальовані образи здаються живими й динамічними. І хоча дівчата живуть та малюють разом в с. Затурці Локачинського району, проте кожній з них властива своя манера виконання робіт, розуміння суті мистецтва як такого.
Іванна та Олена є випускниками Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, Ксенія ж продовжує навчатись, вона нині закінчує третій курс.
З 2009 по 2011 рік персональні виставки художниць проходили переважно в Луцьку, а саме в стінах Волинської організації НСХУ, а також нашої бібліотеки. З 2012 року мисткині презентували свої роботи за межами міста: в Музеї сучасного мистецтва України (м. Київ), галереї Мадам Пальмгрен (м. Львів), Музеї історії Києва, Черкаському художньому музеї, Українському фонді культури (м. Київ), Музеї Гетьманства (м. Київ), Республіканському будинку художника (м. Київ).
Іванна є найстаршою з-поміж сестер. ЇЇ роботи знаходяться в приватних  колекціях України, Росії, Великобританії, Німеччини, Канади, США. Окрім живопису вона цікавиться ще й скульптурою, промисловим дизайном. До 200-річчя Тараса Шевченка художниця створила декілька його портретів. В одному з інтерв’ю вона зізналася: «Щоб створити вдалий образ поета, переглянула сотні його фотографій. Уважно вивчила, але не змальовувала, щоб віднайти власний стиль».
  Олена також малює портрети і цей жанр живопису є для неї найулюбленішим. У її творчому доробку чимало пейзажів. Мріє, щоб світ дізнався про Україну. Саме тому приймає активну участь у виставках.  Декілька її робіт знаходиться за кордоном, зокрема у США, Канаді.
Ксенія – наймолодша художниця, проте своїми роботами вона аж ніяк не відстає від своїх старших сестер. Не дивлячись на юний вік, малює по-дорослому.
Безумовно, успіху дівчата досягли завдяки своєму таланту та праці. Вони гідно продовжують знаний у краї рід художників, примножують славу рідних Затурець, у своїх творах презентують українську культуру, яка, як вони вважають, є варта того, щоб її пропагувавти.