середа, 21 травня 2014 р.

Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка

                     
             Презентація художньої виставки

2014 року Україна святкує двохсотріччя від дня народження Тараса Шевченка, одного з найславетніших синів своїх, одного з тих надзвичайних людей, безсмертна слава яких, що далі, усе більшає й більшає, роблячись з національної – всесвітньою. Голосна і велика тая слава… Oкрім його поетичних творів, нам залишилися ще й мистецькі його твори.
У стінах книгозбірні, ВДОУНБ імені Олени Пчілки відбулась  презентація книжкової виставки «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка», яка  мала  на меті найповніше розповісти про Шевченка-художника. Обговорювати докладно уcю малярську творчість Шевченка в одній оповіді майже неможливо. Його мистецька спадщина надто велика й різноманітна. Тим не менше, готуючи дану презентацію,  провідний бібліотекар відділу літератури з питань мистецтв Олена Курило намагалася зупинитися на найбільш цікавих і значущих деталях:
"Кожен, хто коли-небудь роздивлятиметься Шевченка як маляра, відразу запримітить той сумний факт, що він не встиг навіть і вивчитись, як його вже було заслано у москалі. Коли ж йому було стати видатним художником, як ще на 24-му році свого життя він був кріпаком, з дитинства одірваним від рідного краю і народу, а вчився тільки випадково й уривками, тоді, як його вчитель Карл Брюллов у 9 років уже був учнем Академії, Шевченко ще у 15-ть  був «наймитчуком», у 18-ть був відданий до Ширяєва фарбувати помости й покрівлі, і тільки на 25-му році вступив до Академії мистецтв."
Презентована  виставка складалася  з п’яти  розділів:
1-й розділ.  «Праці українських дослідників-науковців про Шевченка-художника»
2-й розділ. «Публікації в українських періодичних виданнях, присвячені Шевченку-художнику»
3-й розділ.«Представлення художньої спадщини Тараса Шевченка на сторінках видань української діаспори»
4-й розділ.«Дослідження краєзнавцями Волині історичних фактів, пов’язаних з перебуванням і художньою творчістю Тараса Шевченка на теренах нашої Малої Батьківщини»
5-й розділ.«Художники-ілюстратори творів Тараса Шевченка»
Презентація доповнювалася слайдами.