четвер, 10 жовтня 2013 р.

Маестро італійської опери


200 років від дня народження італійського композитора
Джузеппе Верді


   


Святкування 200-річчя від дня народження  Джузеппе Верді в Україні розпочалося кілька місяців тому. А сьогодні, саме в день його народження, у відділі літератури з питань мистецтв відбулася музична година, присвячена життю і творчості видатного композитора.
     Творчий геній Джузеппе Верді збагатив світову музичну скарбницю неперевершеними оперними шедеврами, а саме ім’я композитора стало уособленням національної слави його батьківщини – Італії. Мистецтво Джузеппе Верді розквітло у поворотний момент італійської історії, в епоху національно-визвольного руху – Рісорджименто, коли італійці піднялися на боротьбу за національне об’єднання країни. Верді, як справжній патріот своєї вітчизни активно підтримував цей рух. Музика маестро, сповнена патріотичними почуттями, мала виняткову популярність і надзвичайно впливала на свідомість нації. Лозунг «Viva Verdi!», що лунав скрізь у той час, був зашифрованим гаслом національно-визвольної боротьби італійців.  
Джузеппе Верді був першим композитором, який спеціально займався пошуком сюжету для лібрето, що найкраще відповідав особливостям його композиторського дару. Працюючи в тісному співробітництві з лібретистами і знаючи, що саме драматична експресія є головною силою його таланту, він домагався виключити з сюжету «непотрібні» деталі й «зайвих» героїв, залишаючи лише персонажів, у яких клекочуть пристрасті, і сцени, багаті на драматизм.
      Майже три чверті століття охоплює творчий шлях видатного митця – шлях наполегливої праці та смілих пошуків. Ні за його життя, ні після смерті в Італії на з’явилося композитора, рівного Верді за значенням і силою могутнього таланту. Національний геній, великий Верді створив шедеври оперної класики, які не сходять зі сцен театрів світу. Символічне « Viva Verdi нині лунає в усьому світі вічною подякою людства композитору за його безсмертну музику.  Студенти Луцького педагогічного   коледжу мали змогу переглянути фільм  про Джузеппе Верді, прослухати відомі арії з його опер у виконанні Лучано Паваротті та Анни Нетребко та переглянути книжкову виставку «Маестро італійської опери»