неділя, 7 липня 2013 р.

Імператив музичної краси


75 років від дня народження українського композитора
             Мирослава Скорика
                                Книжкова виставкаМирослав Скорик належить до того мистецького покоління, яке впевнено заявило про себе у другій половині 60-х і на початку 70-х років. Молодий композитор зі Львова привернув до себе неабияку увагу і інтерес слухачів прагненням сказати своє слово в мистецтві. Він одразу проявив себе в дуже різних напрямках музичної культури. Крім суто «класичного» спрямування музикант цікавився й естрадою, перший вніс в українську «легку» музику ритми джазу і рок-музики. Разом з тим Скорик відзначався якостями, що виявляли в ньому справжнього і переконливого послідовника визнаних майстрів українського мистецтва. Власне, коріння його творчості сягає, як це взагалі найчастіше спостерігається, у глиб перших дитячих музичних вражень. Дід по матері, І.Охрімович, був відомим фольклористом, сестра бабусі – славетна українська співачка Соломія Крушельницька, батько – історик і етнограф, який довгий час працював науковим співробітником Львівського відділення Академії наук України і до того непогано володів скрипкою і часто музикував у вільний час.

 Серед наших користувачів інтерес до творчості Мирослава Скорика не зникає з часом. Тож, користуючись ювілейною датою композитора – 75-річчю  від дня народження, у відділі організовано книжкову виставку. Матеріалу досить багато: крім книг і статей із періодичних видань, на виставці розміщені і його твори. Видатним досягнення останніх років стала опера «Мойсей» за мотивами поеми І.Франка. Клавір цієї опери є у фонді нашого відділу.
 Як зауважує музикознавець Любов Кияновська в своїй статті «До вершин досконалості» в журналі «Музика». - 2008.- №3.- с.8-9: «Все, що відбувається у музиці Скорика останніх років, - справжнє  і непідробне». Таке визначення  змушує звернути увагу саме  на пошуки  композитора на шляху своєї еволюції. Поєднання в своїй  творчості різних стилів, хоча і не всіма сприймається позитивно, однак нікого не залишає байдужим.