понеділок, 1 квітня 2013 р.

Блискучий майстер піанізму

140 років від дня народження російського композитора і піаніста
Сергія Васильовича Рахманінова
Книжкова виставка

    Творчість великого російського композитора, натхненного поета звуків Сергія Васильовича Рахманінова давно вже стало надбанням широких кіл музикантів та любителів музики, міцно увійшло в свідомість людей, в життя і побут багатьох народів світу. Його фортепіанні концерти, прелюдії і етюди-картини, його симфонії і симфонічні поеми, опери, хори, романси постійно звучать в концертних залах консерваторій та музичних училищ, на міжнародних конкурсах, по радіо і телебаченню, користуючись незмінною любов'ю слухачів і виконавців.

Одного разу Сергій Рахманінов сказав: «Я ніколи не міг вирішити, яке моє справжнє покликання: композитор, піаніст або диригент. Бувають моменти, коли мені здається, що мені варто було б бути тільки композитором, іноді я думаю, що я тільки піаніст. Тепер, коли я прожив  більшу частину життя
, мене постійно бентежить одна думка, що, розкидаючись по різних галузях, я не знайшов свого справжнього покликання ».

   Так скромно і суворо оцінював свій багатосторонню художню працю Рахманінов. Зараз - і не тільки зараз, а вже давно - всім, хто знає його творчі досягнення, ясно, що в музичному світі Рахманінов знайшов не одне, а три покликання і в кожному досяг творчих вершин. Ми знаємо, що Рахманінов-піаніст і диригент ріс паралельно з Рахманіновим-композитором; що розквіт виконавського мистецтва Рахманінова настав саме тоді, коли він досяг творчої зрілості як композитор. Не можна вважати це випадковим збігом: саме творча думка Рахманінова-композитора запліднюла мистецтво Рахманінова-піаніста і Рахманінова-диригента.

  Про життя, творчість, виконавську діяльністіь Рахманінова написані монографії, дослідження, путівники, популярні брошури; серед них капітальні праці А.А.Соловцова, Ю.В.Келдиша, В.Н.Брянцевой ..
Крім того в 1978 році вийшло в світ тритомне видання - Літературна спадщина композитора - його листи, спогади, інтерв'ю. Це монументальне видання, так само як і двотомник «Спогадів про Рахманінова», підготовлений тим же редактором-укладачем, дозволяє документально висвітлити різні періоди життя і творчості Сергія Васильовича, показати нелегкий життєвий і творчий шлях російського композитора і піаніста, творця чудової музики, яка вже давно набула популярність у всьому світі