вівторок, 12 червня 2012 р.

Спадок віків

Міжнародна виставка сувенірних дзвоників з приватних колекцій
У відділі мистецтв презентуалося багато виставок. Були виставки живопису, як відомих, так і юних волинських художників, виставки майстрів художньої вишивки, ниткового дизайну, фотовиставка. Виставка, яка відкрилася 11 червня відрізняється від попередніх тим, що на ній представлені роботи не конкретно якогось майстра, а зібрання колекцій сувенірних дзвоників, які ретельно збирали різні люди у різних країнах.У 2010 році було презентовано проект "7 чудес України: замки, фортеці, палаци". А в наступному році проведено визначення переможця цієї акції шляхом експерного та інтернет-голосування, в результаті чого Луцький замок посів 1-е місце. Замок Любарта - це головна пам ятка і гордість нашого міста. Фортець такого рівня збереженності в Україні набереться лише з десяток. Міжнародна виставка сувенірних дзвіночків "Спадок віків" приурочена саме цій події.

Дзвіночки, як предмет колекціонування, можуть розказати про історію і традиціїї тієї або іншої місцевості, пам ятники архітектури, художників тощо. Деякі з них самі по собі є історією, а деякі - витвори мистецтва. Колекції, які презентуються, заслуговують на своє місце в музеях, оскільки є особливими. Ми маємо унікальну можливість побачити велику кількість архітектурних пам ятників на сувенірних дзвониках, і таким чином здійснити романтичну подорож у історичне минуле, відчути велич тих епох. Кожен дзвіночок - індивідуальнісь зі своєм звуком. характером і біографією. Принаймі, так до них ставляться колекціонери з Москви, Вороніжа, Глухова,Нетішина.

Автором ідеї та організатором виставки є голова Волинської організації Українського товариства охорони пам яток історії і культури Галина Степанівна Марчук.

Для участників виставки майстер-гончар із Луцька Микола Шавула виготовив керамічний дзвоник "Спадок віків-2012".
На виставці представлено біля 200-т дзвіночків з зображенням замків, фортець, кремлів 22-країн світу з приватних зібрань 10 колекціонерів України, Росії, Канади.
Переглянути виставку можна у відділі літератури з питань мистецтва до 30 вересня 2012 року.

 http://www.volynnews.com/news/interesting/u_lutsku__unikalni_vystavka_dzvinochkiv_foto/