четвер, 12 квітня 2012 р.

Засновник Барбізонської школи


200 років від дня народження французького художника
Теодора Руссо

Книжкова виставка


Жан-Жак Руссо, Анрі Руссо, Теодор Руссо - письменник і художники. Кожен з них свого часу уславив своє ім’я. Якщо мова йде про автора книг "Еміль", "Сповідь",філософа, письменника Руссо, то ми розуміємо, хто мається на увазі. Проте, якщо мова заходить про художника Руссо, то іноді виникає плутанина, хоча обидва Руссо працювали у зовсім різних напрямках живопису.
Творчість Анрі Руссо - це наївні фантастичні пейзажи. У Теодора Руссо - пейзажи реалістичні. Він вважається одним із засновників так званої Барбізонської школи живопису. Саме у 1847 році відбулося переселення Руссо в маленьке містечко Барбізон,яке було викликане особистим потрясінням ( не відбувся шлюб Руссо з племінницею Жорж Санд - Августиною, з якою він був заручений)

Місцевість Барбізон була досить мальовнича. Навкруги Руссо почали концентруватися французькі пейзажисти, які прагнули реалістично зображувати природу.Тож свою назву ця група отримала саме по містечку Барбізон, куди художники виїджали на етюди.
Основним завданням Руссо і художників-барбізонців - відтворення образу Франції, природу її - можливо було виконати саме в містах, які ніби створені для цієї мети. н
Вони незахоплювалися панорамами, ні зображенням відомих пам’яток архітектури. Зазвичай мотиви їхньої творчості - це віддалені лісові куточки або зарості берегів річок, які стали притулком диких качок.