понеділок, 13 лютого 2012 р.

У полоні музики


220 років від дня народження італійського композитора Джоаккіно Россіні
Книжкова виставка


Палкий шанувальник Россіні відомий письменник Стендаль свою передмову до книги «Життя Россіні» почав словами: «Наполеон помер, але є ще людина, про яку зараз говорять скрізь: в Москві та Неаполі, в Лондоні та Відні, в Парижі та Калькутті. Слава цієї людини розповсюдилась усюди, куди проникла цивілізація, а йому ще немає й тридцяти двох років». В кінці передмови Стендаль наголошував, що важко написати історію людини, яка ще жива.
Минуло 220 років від дня народження Джоакінно Россіні. І для нас цікаві саме спостереження сучасника композитора на фоні музичного життя Італії і Франції.
Стендаль писав, що йому дуже б хотілося, щоб великому композитору прийшла думка написати свої мемуари. І хоча Россіні прожив досить довге життя (він помер у 76 років), мемуарів, яких таких, він не написав. Залишилися лише листи і спогади. Деякі з них вміщенні в книзі «Джоакинно Россини. Избранные письма. Высказывания. Воспоминания. – Л.: Музыка, 1968. – 232 с. »

Крім книг, на виставці розміщені музичні записи опер Россіні «Шлюбний вексель» та «Севільський цирульник» та клавіри до них.
Саме Россіні проклав ті шляхи, по яким почалася триумфальна хода італійської опери в ХІХ столітті. І саме він прославив музику своєї батьківщини на всю Європу. Згадаємо, як писав про Россіні в "Онегіні" Пушкін:
"Но уж темнеет вечер синий,
Пора нам в оперу скорей:
Там упоительный Россини,
Европы баловень - Орфей."