четвер, 2 лютого 2012 р.

Співець українського села


150 років від дня народження
українського художника
Миколи Пимоненка
Книжкова виставка

Життя українського села, радощі і печалі пересіченого українця - основна тема творчості Миколи Пимоненка, 150-річчя якого відзначається 25 лютого 2012 року. Для Пимоненка, як і більшості передвижників, селянська тема була синонімом національної самобутності мистецтва. Однак він відійшов від соціальної проблематики і створив ліричний образ України з її чарівними пейзажами й життєрадісним народом.На своїх картинах художник з етнографічною точністю відображав українські народні звичаї.
На початку ХХ століття Микола Пимоненко брав участь у міжнародних художніх виставках у Парижі, Берліні, Мюнхені, Лондоні. Зберіглася фотографія художника в інтер’єрі його майстерні. Перед ним на мольберті стоїть значних розмірів полотно "Гопак" із зображенням танцюючої дівчини. Такою веселою, темпераментною "увірвалася" українська селянка у світ рафінованого паризького життя. Адже саме цю картину у 1909 році придбав Лувр.
Запрошуємо переглянути книжкову виставку, на якій розміщені книги про художника, ілюстрації його картин. І ви відчуєте той настрій святковості, який панує на полотнах Пимоненка.