вівторок, 10 січня 2012 р.

Мозаїка почуттів


Кожна зустріч – свято. Так як ми зустрічаємося на відкритті першої в цьому році виставки, хочемо привітати з Новорічними святами і Різдвом Христовим! Побажати здоров’я, оптимізму, легкого і радісного життя. Адже психологи вже давно пояснили, як важливо всім бачити світ світлим, помічати приємне, частіше посміхатись!
То ж зараз маємо унікальну можливість відволіктися від буденних справ і насолодитися прекрасним.
А героїня нашої сьогоднішньої експозиції – фотографія.
Про фотографію можна говорити по – казковому, тому що серед інших мистецтв їй дісталась роль Попелюшки. Протягом усього свого життя вона наполегливо трудилась: показувала людям події, які відбувалися далеко від них, зберігала, утримувала на плівці обличчя тих, кого невпинний плин часу відносив у небуття. Народження фотографії датується 1839 роком, коли французький художник Дагер зберіг образ на посрібненій пластині. Винайдений дагеротип був названий сучасниками «дзеркалом з пам’яттю». Назву «фотографія» було обрано як найбільш милозвучну з декількох варіантів у Французькій академії. Фотографія – (грец. фото – світло, графія – пишу, малюю).
Понад 170 років – вік, без сумніву, солідний, але в порівнянні з більш ніж двохтисячолітньою історією театру чи живопису, він зовсім невеликий.
Фотографія – це мистецтво і наука. Як мистецтво, вона відтворює особисте сприйняття, а як наука – це використання сучасних технологій. Її сміливо можна поставити поряд з такими видами мистецтва, як музика та живопис. Відчуття композиції у фотографа – це як у музиканта слух, він або є, або його доведеться розвинути шляхом невтомної наполегливої роботи.
Вміння фотографувати – це в першу чергу творчість, а вже після цього копітка повсякденна робота, без якої ніколи не можна створити справжні шедеври.
Сьогодні ми презентуємо виставку фотографій дизайнера Олександра Баканова – молодого сучасного фотографа, який володіє виразним і свіжим авторським стилем. Окрім того в його роботах відчувається надзвичайна легкість, доступність, певна простота сприйняття, дохідливість до глядача. Фотографії Олександра Баканова не обтяжені авторським снобізмом, і це придає їм максимальний позитив. Після перегляду не залишаєшся порожнім від нерозуміння авторського задуму, а наповнений бажанням жити і творити. Що ще може бути важливішим в мистецтві, як не цей творчий початок.
Це його друга персональна фотовиставка. Перша, дебютна, відбулася в грудні минулого року в його рідному Рожищі, що цілком закономірно – адже Олександр там народився, точніше в селі Єлизаветин Рожищенського району.
Школярем Олександр займався в Зразковій студії декоративно-прикладного мистецтва при Будинку дитячої творчості у м. Рожище, яку більше 25 років очолював його батько – художник, різьбяр по дереву Олександр Андрійович Баканов, (На одній з фотографій – робота Олександра Андрійовича).
Зі школи брав участь у багатьох мистецьких конкурсах. Виставляв свої графічні роботи – виконані олівцем. Його роботи перемагали як у всеукраїнських, так і міжнародних конкурсах: так, у Канаді він отримав почесне друге місце.
Випускник КДІДПМіД ім. М.Бойчука (2010) /Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Навчався на факультеті декоративно-прикладного мистецтва та дизайну. Кафедра: Художні вироби з дерева, металу та кераміки.
Зараз Олександр працює в Києві, займається веб-дизайном, рекламою. А фото – його захоплення. Його фотороботи можна переглянути на персональному сайті http://bakanov.com.ua
Підготувала Зоя Алексійчук