четвер, 21 серпня 2014 р.

Родинна вишивка

 
Виставка мистецьких робіт родини Радавців.

Вишивка - класичне українське народне мистецтво. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Адже для вишивання не потрібно складних пристосувань. Колись за кількістю й довершеністю вишитих рушників, сорочок, скатерок, які дівчина підготувала до свого весілля, судили про її працелюбність.
Мистецтво прикрашати тканину вишивкою дуже популярне і в сучасному світі. Вишивка стала своєрідним брендом сучасного рукоділля, вона переживає новий розквіт, нею захоплюються все більша кількість людей, незалежно від віку, статусу і вибраної професії.
Унікальність цієї виставки в тому, що тут презентуються аматорські роботи однієї родини _ Радавців: Ольги Кириченко, завідувачки відділу документів іноземними мовами, її сестри бібліотекаря відділу міського абонементу Ірини Пантолік та вироби із домашньої скарбнички мами та бабусі. В їхньому доробку вишиті рушники, обруси, чоловіче та жіноче вбрання. Прабабусині рушники, як, наче оберіг, передаються з покоління в покоління. В експозиції виставки представлено близько 40 робіт. Головне тут не кількість. Головне - любов до народного мистецтва, відтак і до самого народу і, зрештою, до України з її нелегкою історичною долею. Вишивають у нашій книгозбірні багато, (це, очевидно, заложено генетично в українців),  але так інтенсивно, як вишиває Оля, мабуть ніхто. В жодному разі, ми  не чули не від кого, "хочеться вишивати, аж руки «сверблять».   І те, і те, і те…" Справжня «пчілка» нашої бібліотеки. Енергійна, ділова, доброзичлива, щедра душею –  характеристика поверхнева, побіжна, а за нею ще й майстерність вищого ґатунку.


Оля – людина сумлінна і відповідальна – завжди в праці, завжди в клопотах, в турботах про близьких, рідних. Дві доньки – красуні (Інна – джаз-вумен, відома у Луцьку джазова співачка, вона займається науковою роботою. Красива і розумна – ідеальна жінка. Юля, не менш талановита, подарувала родині маленьке щастя – Марка). І звідки береться в неї сила і натхнення до творчості. Завжди виникає повага до  людей, які виконуючи свої щоденні обов’язки, не погрузли в побуті та сірих буднях. Є жінки швидкі в роботі, вони встигають все. Надійне коріння, базові цінності, як відомо формуються в родині, особливо в тій, де панує  сімейна злагода.

 Бажаємо колегам творчої наснаги, щастя, вірності друзів, удачі, добробуту, шани і любові всіх, хто оточує.
 Хай Бог дарує цій родині довгі літа, здоров’я. Вони всі того варті.
ВСІМ МИРУ!!!